Реал Сосиедад си върна водачеството в Испания

10:44, 26.10.2020
Чете се за: 00:30 мин.
реал сосиедад върна водачеството испания

Отборът на Реал Сосиедад победи у дома Уеска с 4:1 в мач от седмия кръг на испанското футболно първенство.

С успеха "баските" се върнаха на върха в подреждането в Ла Лига с актив от 14 точки, на точка пред Реал (Мадрид) и Гранада.

Уеска пък продължава без успех от началото на сезона с 5 точки, записвайки четвърто поредно място.

Микел Оярсабал даде преднина на домакините от дузпа в 35-ата минута, след като Пабло Мафео игра с ръка в наказателното поле.

Веднага след почивката Рафа Мир възстанови с глава равенството след центриране от ляво на Хавиер Галан.

Само осем минути по-късно Оярсабал също с глава отново изведе Реал Сосиедад напред след подаване от дясно на Андони Горосабел.

В последствие домакините оформиха успеха си с два бързи гола на Порту от малък ъгъл и на резервата Александър Исак след асистенции на Давид Силва.