Рей Бенджамин взе титлата на 400 м с препятствия в Париж

Олимпийският вицешампион взе реванш от златния медалист от Токио през 2020 г.

Рей Бенджамин
23:42, 09.08.2024

Олимпийският вицешампион Рей Бенджамин (САЩ) победи златния медалист от Токио 2020 и световен рекордьор Карстен Вархолм (Норвегия), за да вземе титлата на 400 метра с препятствия за мъже на турнира по лека атлетика от Игрите в Париж.

Любопитното е, че тройката в тази дисциплина е същата от преди три години в Токио, но само първите двама в класирането размениха местата си.

27-годишният Бенджамин взе златото с 46.46 секунди. Така той спечели трети медал в кариерата си от Олимпийски игри, след като в японската столица стана първи с щафетата на 4 по 400 метра.

Карстен Вархолм остана втори с 47.06 секунди. Норвежецът не успя да се пребори за втора поредна олимпийска титла. Той е един от най-силните състезатели в тази дисциплина в последните години, трикратен световен и трикратен европейски шампион.

Трети се нареди Алисон дош Сантош (Бразилия) с 47.26 секунди и отново взе бронз след Токио 2020.