Рен постигна класическа победа срещу Монпелие в Лига 1

Бретонците наложиха превъзходство още през първото полувреме и почти решиха изхода на срещата, повеждайки с 2:0 до почивката.

Арно Калимюендо
Снимка: X / @staderennais
19:16, 15.09.2024
Чете се за: 00:55 мин.

Рен победи Монпелие с 3:0 в ранния неделен мач от четвъртия кръг на френската Лига 1.

Бретонците наложиха превъзходство още през първото полувреме и с два гола на Людовик Блас и Арно Калимюендо в разстояние на десетина минута почти решиха изхода на срещата, повеждайки с 2:0 до почивката.

След час игра датчанинът Алберт Гронбак направи 3:0, което бе краят на интригата. Малко преди това не бе признато попадение на нигериеца Акор Адамс от Монпелие заради положение на засада.

С успеха и трите точки тимът на Рен се изкачи до шесто място в класирането на Лига 1, докато Монпелие е на предпоследната 17-а позиция само с точка, като под него е само Анже.