Рен разби Лион у дома и се доближи до топ 3

23:54, 07.11.2021
рен разби лион дома доближи топ

Отборът на Рен записа звучен успех с 4:1 срещу Лион в дербито на 13-ия кръг на френската Лига 1.

На своя "Роазон Парк" "червено-черните", водени от легендата на Лион Бруно Женезио, изиграха най-добрия си двубой от началото на сезона, надигравайки тотално "хлапетата" на Петер Бос.

Въпреки по-добрата си игра през целия мач, домакините откриха резултата едва в края на първата част, когато Гаетан Лаборд се разписа с глава след подаване от ъглов удар на Бенжамен Буриго.

Скоро след началото на второто полувреме Рен удвои аванса си, като Лаборд отново бе замесен. Негов изстрел със странична ножица бе блокиран от тялото на играч на Лион, но отскочилата топка попадна право на крака на Хамари Траоре, който отблизо не сбърка за 2:0.

В 76-ата минута Адриан Труфер направи резултата класически, а отново той беше точен и за 4:0 в 83-ата минута.

Лукас Пакета оформи крайното 4:1 в добавеното време на срещата, вкарвайки почетно попадение за Лион от дузпа.

В класирането тази победа доближи Рен само на точка във временното класиране от 3-ия Ница, докато "хлапетата" са вече на 4 пункта от заветното 3-то място, даващо право на участие в Шампионската лига.