Република Корея е олимпийски шампион в отборното състезание на сабя при мъжете за трети пореден път

Азиатците победиха Унгария на финала

Република Южна Корея сабя мъжете фехтовка
23:04, 31.07.2024
Чете се за: 01:57 мин.

Отборът на Република Корея направи невероятната втора защита на олимпийската титла по фехтовка в дисциплината сабя за мъже (отборно). Корейците станаха първи през 2012 година в Лондон, четири години по-късно турнир в техния спорт нямаше. След нови четири години те станаха първи в Токио, побеждавайки състава на Италия.

Днес отново се окичиха със златните медали, след като се наложиха с 45:41 над Унгария. Унгарците бяха трети в Токио, а сега се придвижиха една стъпка напред. В срещата за бронзовите медали триумфираха домакините от Франция, които бяха крайно категорични срещу Иран – 45:25.

Във финалната среща корейците в състав Сангу О, Бонгил Гу, Парк Санвон и До Кимдон, водеха почти през цялото време и в крайна сметка спечелиха мача. Азиатците имаха превъзходство и в всички индивидуални боеве и логично триумфираха. Унгария в състав Арон Силади, Кристиан Раб и Андраш Сатмари се появи на финал за първи път от 1996 година насам.

Корейците водеха до шестия дубъл, но след това Сатмари успя да поведе за кратко срещу О Сангу. Тръгвайки към последните три аса, корейците спечелиха три точки преднина, Раб също се бори с резервата До Кимдон, но този път той не беше толкова неустоим, както на полуфиналите. Унгарецът отстъпи с 0:5, а защитаващия шампион дръпна 35:29, което се оказа и достатъчно комфортна преднина за крайния успех.

Олимпийският шампион Александър Зверев направи нова крачка към защитата на титлата си