Резервата Лионел Меси се разписа при дебюта си в МЛС за успех на Интер Маями

Лионел Меси Интер Маями
09:24, 27.08.2023
Чете се за: 01:32 мин.

Световният шампион с аржентинския национален отбор Лионел Меси влезе като резерва през второто полувреме и отбеляза дебютното си попадение в американската Мейджър сокър лига (МЛС) при победа на Интер Маями с 2:0 срещу Ню Йорк Ред Булс.

Меси получи възможност да стреля от статично положение в 89-та минута и неговият удар се спря в стената, но атаката съвсем не бе приключила. 36-годишният плеймейкър подаде моментално на Бенджамин Кремаши, който в последствие му върна топката пред вратата и Меси се разписа за крайното 2:0.

Това бе 11-и гол за Меси във всички турнири за Интер Маями след трансфера като свободен агент.

Парагвайският полузащинтик Диего Гомес отбеляза първото попадение в полза на Интер Маями в края на първото полувреме.

Интер Маями се изкачи от дъното в класирането и вече заема предпоследната 14-а позиция в Източната конференция с актив от 21 точки. Ню Йорк Ред Булс с 11-и в подреждането с 29 пункта.