За зимния сезон ще разчитаме изцяло на български туристи отново. Това заяви в "Денят започва" председателят на Българската асоциация на заведенията Ричард Алибегов. Очаква се да дойдат и туристи от Румъния и Израел.
"Българите успяха да покажат, че харесват нашите курорти. Видяхме лятото какво се случи. На юг от Бургас беше пълно до 15-20 септември. С оглед ситуацията в чужбина, това, което наблюдаваме в Германия, Великобритания, малко вероятно е оттам да дойдат туристи. Доколкото знаем от Румъния и Израел ще дойдат най-вероятно туристи. Но основно ще бъде българският турист, който ще спасява", заяви Ричард Алибегов.
Засилват контрола за спазване на противоепидемичните мерки в нощните клубове
По думите му ресторантьорският бранш е получил уверението от здравния министър, че заведения няма да се затварят, но трябва да се затегне контролът и да се проверяват мерките срещу разпространението на коронавирус.
Вижте целия разговор във видеото.
Гледайте още теми от "Денят запова"
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ са глътка въздух за бюджета
Преговорите с "Боташ" ще приключат до месец - два, съобщи енергийният министър
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?
След сигнал от регионалния министър: Прокуратурата разследва строежа на лот 4 на АМ "Хемус"
Иван Иванов: Твърденията на министър Шишков за пътното строителство са абсолютно неверни