Рилски спортист постигна 14-и шампионатен успех при гостуването си на ЦСКА

Димажио Уигинс Зейн Ноулс БК ЦСКА Рилски спортист
Снимка: Българска федерация по баскетбол
21:38, 16.01.2023

Рилски спортист остана непобеден в Националната баскетболна лига, след като записа 14-а поредна победа. Самоковци успяха да се измъкнат при гостуването на ЦСКА в София и спечелиха с 82:76 точки, като успехът не дойде никак лесно.

„Червените“ бяха без Джордан Калахан в този мач, а за Рилски в игра се върнаха Йордан Минчев и Брендън Рандолф.

След този мач ЦСКА се изравни със Спартак Плевен и Берое с актив 7-7.

Самоковци започнаха със самочувствие, но до края на полувремето домакините показаха характер и дори се оттеглиха на почивката с точка преднина. Слаборезултатното първо полувреме бе забравено бързо през третата част, завършила при 31:26 за самоковци. В края на мача и двата отбора бяха нервни, като по-дългата скамейка на гостите оказа влияние и опитът им им донесе успех номер 14 за сезона.

Димажио Уигинс записа 21 точки и 8 борби за победителите, капитанът Чавдар Костов добави 16 плюс 7 асистенции, Александър Янев завърши с 13 точки. Рандолф се завърна с 12 точки.

За ЦСКА Дерил Оуенс отбеляза 17 точки, а с по 15 се включиха Алекс Симеонов (5 борби) и Дамян Минков (4 борби).

В следващия кръг, в събота ЦСКА приема Левски във вечното дерби, а Рилски спортист е домакин на Черно море Тича.