Чете се за: 02:22 мин.
Рилски спортист
Снимка: БК Рилски спортист

Рилски спортист представи официално отбора си за новия сезон в Арена Самоков.

Рилецо изиграха контрола с отбора на Левски, в която отборът на Людмил Хаджисотиров се наложи с 80:59. Това бе и последна проверка за самоковци преди квалификационния турнир за ФИБА Къп. Техен съперник ще бъде победителят от мача между Арис (Солун) и литовския Уулвс.

Срещата бе равностойна само през първото полувреме, като в първата четвърт двата отбора завършиха наравно 20:20. Във втората четвърт Рилски имаше леко предимство и самоковци се оттеглиха на почивката при резултат 40:36.

След паузата на терена в „Арена Самоков“ сякаш имаше само един отбор и това беше този на домакините, като краят на третата част дойде при 65:41. В последната четвърт срещата на практика се доиграваше, за да приключи при резултат 80:59.

Най-резултатен за домакините беше Денислав Вутев с 14 точки, Алексадър Янев и Димаджио Уигинс вкараха по 12.

Момчил Кадиев се отличи с 13 точки за Левски, Райън Райт добави 12, а Златин Георгиев 10.

В Самоков използваха възможността и да се сбогуват с дългогодишния си играч Златин Георгиев, който от новия сезон ще носи екипа на Левски, от чиято школа тръгва към мъжкия баскетбол. Чавдар Костов от своя страна игра срещу "сините" за първи път след преминаването си в Самоков.

Дебют за Левски направи последното ново попълнение Алън Арнет, присъединил се към отбора в началото на седмицата.