Рилски спортист продължи победната серия и надви Черноморец в Самоков

рилски спортист поставен купата фиба европа
Снимка: БФБ
20:36, 22.12.2021
Баскетбол

Рилски спортист победи Черноморец с 82:71 в мач от 9-ия кръг на Националната баскетболната лига.

Гостите стартираха срещата в зала "Арена Самоков" с 5:0, преди домакините да поведат с 2 точки в края на първата четвърт след 18:16. Баскетболистите на Димитър Найденов стигнаха до обрат, за да изградят аванс от 2 точки за 35:33.

След паузата възпитаниците на Людмил Хаджисотиров започнаха със серия от 14 точки и изградиха двуцифрена преднина. Именно третата част бе най-резултатна за самоковци след 27 точки. В заключителните 10 минути от сблъсъка гостите записаха 20 точки най-резултатната си част, но не успяха да се върнат в мача.

Най-резултатен на паркета бе новозеландецът Кортни Белгър с 19 точки, а американецът Брендън Браун записа 17 пункта за победителите. Георги Боянов се отчете с дабъл-дабъл с 14 точки и 13 борби.

В другия шампионатен мач от деня Шумен победи Черноморец с 76:71 точки.

Рилски спортист остава непобеден в класирането с 9 победи. Черноморец заема третата позиция с актив от 7 успеха и 2 загуби.

Търсят се 200 000 работници, кои са най-желаните специалисти?
МВР предупреждава: Крадци дебнат в градския транспорт