Рилски спортист записа 13-а победа след успех над Академик Пловдив

Рилски спортист
Снимка: Официален сайт на Рилски спортист
20:44, 05.02.2022
Чете се за: 01:32 мин.

Рилски спортист победи Академик Пловдив със 77:63 точки в мач от Националната баскетболна лига.

Възпитаниците на Людмил Хаджисотиров започнаха срещата 8 поредни точки след кош на Трей Портър и тройки на Златин Георгиев и Брендън Браун. Домакините изградиха двуцифрен аванс при 13:2. В най-резултатната си част самоковците отбелязаха 27 точки. Преди почивката авансът има нарасна до 22 точки за 38:16, преди да се стигне до почивката при резултат 43:25.

След паузата гостите регистрираха най-продуктивната си четвърт, отбелязвайки 21 точки. Макар преди заключителните 10 минути от сблъсъка разликата между двата тима да бе само 5 точки, носителите на Купата на България отбелязаха 14 поредни точки, за да си върнат контрола над играта и заслужено да се поздравят с успеха.

Най-резултатен на паркета в зала "Арена Самоков" бе Трей Портър, който записа дабъл-дабъл след 14 точки и 13 борби.

Рилски спортист остава лидер в класирането с актив от 13 победи. Академик Пловдив е 5-и със 7 успеха и 8 поражения.

В другия шампионатен двубой от деня Балкан победи Шумен със 112:76 точки.