Рилски спортист записа първа победа в Европа

Снимка: БФ Баскетбол
20:50, 27.10.2021

Рилски спортист записа първата си победа във ФИБА Европа Къп. Самоковци надделяха над Киев-Баскет с 96:80 точки.

През първата част гостите започнаха по-добре и изградиха преднина от 6 точки за 10:4, но играчите на Людмил Хаджисотиров бързо успяха да стопят пасива и да поведат с точка след началните 10 минути - 24:23.

Във втората четвърт украинците отново отбелязаха 23 точки, но домакините пак бяха по-резултатни с 27 пункта, след успешни стрелби на гарда Брендън Браун. На почивката Рилецо водеше с 5 точки - 51:46.

След паузата баскетболистите на Айнарс Багацкис отново поведоха за най-голямата си преднина в двубоя - 7 точки.

В заключителната част самоковците отново намериха своя ритъм и стигнаха до обрат. Въпреки че Алекс Симеонов напусна играта заради 5 лични нарушения, неговите съотборници съумяха да изградят преднина от 16 точки и заслужено да се поздравят с успеха.

Най-резултатен на паркета в зала "Арена Самоков" бе американецът Брендън Браун с 27 точки. Неговият сънародник и съотборник Трей Портър записа дабъл-дабъл след 17 точки и 10 борби.

В събота (30 октомври) от 19.00 часа носителят на Купата на България посреща Спартак Плевен.