Рилски спортист започна защитата на Купата с категорична победа над Академик (Пловдив)

рилски спортист започна защитата купата категорична победа академик пловдив
Снимка: БФ Баскетбол
21:53, 24.03.2022

Отборът на Рилски спортист (Самоков) започна защитата на Купата с категорична победа над Академик (Пловдив). В „Арена Ботевград“ настоящият носител на трофея спечели втория четвъртфинал от програмата на тазгодишното издание на турнира с 93:69.

По традиция този сезон отново представянето в третата четвърт бе в основата на крайния успех за лидера в класирането в НБЛ. След като поведоха с 8 до почивката, Рилски натрупа още 21 точки аванс само в третия период и така рано-рано предреши изхода на мача. Усилията на пловдивчани в края се оказаха недостатъчни за обрат.

Брендън Браун показа, че се намира във великолепна форма и завърши с 25 точки за по-малко от 20 минути игра. С 12 и 9 борби се включи Трей Портър, а с по 10 завършиха Мирослав Васов и Павлин Иванов.

За пловдивчани много силен мач изигра Николай Титков, който вкара 5 от 6 опита за три точки и завърши с 19 точки. Дайшон Найт записа 14 точки. Роберт Георгиев се включи с 12 точки

Така в полуфинала събота Рилски спортист ще излезе срещу Берое. Мачът е от 17 часа.

Работник от локомотивното депо в Пловдив е загинал при инцидент
Беломъжев: Радвам се, че успях за втори път да спечеля световната титла в ски-ориентирането