Ривър Плейт победи Бока Хуниорс с гол от дузпа в добавеното време

09:16, 08.05.2023
Чете се за: 02:05 мин.
Ривър Плейт Бока Хуниорс

Ривър Плейт победи Бока Хуниорс с минималното 1:0 в мач от 15-ия кръг на аржентинския футболен елит. Резервата Мигел Борха отбеляза от дузпа победното попадение в 93-ата минута, след което последва меле на терена, довело до 7 червени картона.

През първото полувреме опасните ситуации пред двете врати на Естадио Монументал в Буеност Айрес липсваха, но за сметка на това главният съдия Дарио Ерера показа 7 жълти картона - 4 за домакините и 3 за гостите.

След почивката ситуациите в преден план зачестиха. Пабло Солари стреля в лявата греда, а Франко Армани спаси изпълнение на пряк свободен удар на Вия Кано.

Във втората минута на добавеното време Агустин Сандес фаулира резервата Пабло Солари в наказателното поле и възпитаниците на Мартин Демикелис получиха дупза. Мигел Борха оформи крайния резултат, но акцентът в двубоя предстоеше. Футболистите на двата отбора се спречкаха, което накара арбитърът да покаже седем червени картон преди края на срещата.

Ривър Плевйт остава на челната позиция в класирането с актив от 37 точки. Боха Хуниорс се намира на 13-ото място в подреждането с 18 пункта.

Директори на училища призоваха за мерки за охрана на учебните заведения у нас
Пътен експерт: С поне 100 км/ч е шофирал водачът, убил двама младежи на бул. "Сливница"