Рома и Ювентус поделиха по точка в зрелищен мач

Отборите на Рома и Ювентус завършиха наравно 1:1 в двубой от 35 кръг на италианската Серия „А“.

Станко Димов
от Станко Димов
23:46, 05.05.2024
Чете се за: 01:32 мин.
Лукаку Рома
Снимка: X / AS Roma

Отборите на Рома и Ювентус завършиха наравно 1:1 в двубой от 35 кръг на италианската Серия „А“. И двете попадения на „Олимпико“ паднаха преди почивката. Лукаку изведе „вълците“ напред в резултата след четвърт час игра, но Бремер изравни в 31-ата минута, засичайки с глава прецизно центриране на Киеза.

Италианският национал на свой ред имаше отличен шанс да изведе Юве напред в резултата в първите минутки на второто полувреме, но ударът му от дистанция се отби в левия стълб зад Свилар.

В добавеното време на срещата комбинация между резервите Азмун и Ейбрахам изведе последния очи в очи с Шчезни, но полският национал успя да парира удара по земя на нападателя.

Като цяло двата отбора отправиха близо 40 удара по време на срещата, но до нови попадения така и не се стигна.

Равенството е четвърто поред за Ювентус, който остава твърдо на трета позиция в класирането. Рома е пети, но „вълците“ могат да бъдат застигнати от Аталанта в понеделник, ако тимът от Бергамо победи вече изпадналия отбор на Салернитана.

Точно след седмица Рома ще гостува на Аталанта в пряк двубой за място в Шампионската лига наесен.