Рома надви категорично Монца и се доближи само на точка от топ 4

23:08, 02.03.2024
рома надви категорично монца доближи точка топ

Отборът на Рома се изкачи до петото място в подреждането на Серия "А", след като в среща от 27-ия кръг надигра с 4:1 като гост състава на Монца.

След равностойното начало на двубоя, в което домакините дори удариха и греда чрез Милан Джурич, римските "вълци" нанесоха своя удар в края на първото полувреме, когато момчетата на Даниеле Де Роси реализираха два бързи гола чрез Пауло Дибала и Ромелу Лукаку.

През втората част отново аржентинецът направи аванса на своя тим класически, вкарвайки страхотно попадение от пряк свободен удар.

Десетина минути преди края на редовното време столичани получиха право да изпълнят и дузпа за нарушение срещу Дийн Хаусен, а Леандро Паредес не сбърка от бялата точка, за да направи резултата 4:0 в полза на "джалоросите".

В 87-ата минута Андреа Карбони оформи крайното 1:4 с впечатляващото изпълнение от дистанция, което не остави шансове за реакция на вратаря Миле Свилар.

С тази победа Рома събра 47 точки в актива си и излезе на 5-а позиция в класирането в Серия "А", като "вълците" се доближиха само на пункт от зона "Шампионска лига". В същото време екипът на Монца заема 11-ото място с 36 точки.