Рома с голово шоу срещу новак в Серия "А"

11:27, 19.10.2020
Чете се за: 00:37 мин.
рома голово шоу новак серия

Рома надви новака Беневенто с 5:2 в среща от четвъртия кръг на Серие "А" и по този начин записа втори успех за сезона.

Джанлука Капрари даде аванс на гостите още в 5-та минута, но домакините стигнаха до пълен обрат с попадения на Педро Родригес в 31-та и на Един Джеко в 35-та минута.

В края на полувремето пък гол на Хенрих Мхитарян беше отменен, тъй като системата ВАР показа, че е имало засада.

Беневенто изравни десет минути след почивката. Гостите получиха право да изпълнят дузпа, която Лападула пропусна, но при добавката бившият футболист на Милан не сгреши за 2:2.

Жордан Верету в 69-та минута отново възстанови аванса на "вълците", а Джеко направи резултата 4:2 с втория си гол в мача в 77-та.

Минута преди края на редовното време дойде ред и на Карлес Перес да отбележи, за да фиксира крайното 5:2.

"Отборът се справи много добре, играхме на ниво, със самочувствие. Предстоят ни няколко мача за кратък период, но сме уверени, че ще се справим", заяви след двубоя наставникът на римляните Пауло Фонсека.

След успеха Рома се изкачи на седмо място в класирането със 7 точки актив, а Беневенто е на десета позиция с 6 точки.