Рома с класика срещу Монца, Дибала с първи два гола за "вълците"

08:29, 31.08.2022
Чете се за: 02:27 мин.
рома класика монца дибала първи два гола вълците

Отборът на Рома надигра с класическото 3:0 на "Стадио Олимпико" в Рим новака в Серия "А" Монца в среща от междинния 4-ти кръг на първенството.

С основен принос за успеха на "вълците" се отчете тяхното ново попълнение Пауло Дибала, който реализира първите си два гола за отбора от Рим. В същото време друг от новите футболисти на "джалоросите" Андреа Белоти дебютира за тима, влизайки като резерва в 80-ата минута на мястото на Тами Ейбрахам.

За гостите от Монца пък резерва през всичките 90 минути остана българинът Валентин Антов.

Домакините от Рома излязоха напред в резултата в 18-ата минута, когато Тами Ейбрахам отклони с глава силно изритана топка към Дибала, който набра скорост и с прецизен диагонален изстрел откри головата си сметка за "вълците".

В 32-ата минута удар на Ейбрахам бе отразен от стража на гостите Микеле Ди Грегорио, но при добавката Дибала беше точен за 2:0.

Крайният резултат в срещата оформи Рожер Ибаниес малко след час игра, когато засече с глава центриране от корнер на Лоренцо Пелегрини.

В друг двубой от вторник вечерта отборът на Интер надигра с 3:1 друг новак в елита Кремонезе, за да запише трети успех от началото на сезона.

В класирането Рома е лидер с актив от 10 точки, докато Интер заема второто място с актив от 9. Новаците Монца и Кремонезе пък остават на последните две места в подреждането като единствените два тима, които са без спечелена точка до момента през сезона.

Красимир Папукчийски: Пътническите влакове и локомотивите са в трагично състояние