Първа победа за "вълците" в италианския елит през новия сезон

рома класика удинезе дебюта иван юрич
22:23, 22.09.2024
Чете се за: 01:05 мин.

Артьом Довбик записа гол и асистенция, а Рома спечели с категоричното 3:0 срещу Удинезе в дебюта на Иван Юрич на треньорския пост в столичния тим. Това бе първа победа за сезона в италианското първенство по футбол за "вълците", които през седмицата освободиха Даниеле Де Роси.

Дните преди мача преминаха в поредица от скандали между ръководство и фенове, които негодуваха от уволнението на легендата. В резултат на това, ултрасите влязоха на стадиона след половин час игра, пропускайки гол на Артьом Довбик за 1:0 в 19-ата минута.

След полувремето за Рома се разписаха още Пауло Дибала и Томазо Балдандзи, които бяха точни за крайното 3:0.

Така Рома се се изкачи на девето място в класирането с шест точки, а Удинезе се смъкна на трета позиция със сбор от десет.

Локомотив Пд спечели първото издание на баскетболния турнир в памет на Пенка Стоянова