Роналдо и Реал разкъсаха Ювентус в Торино (ВИДЕО)

12:30, 04.04.2018
Чете се за: 01:12 мин.
роналдо реал разкъсаха ювентус торино видео

Уникално попадение на Кристиано Роналдо със задна ножица от точката за изпълнение на дузпа се превърна във водещото събитие на първия четвъртфинал между Ювентус и Реал (Мадрид). "Белите" спечелиха с 3:0 в Торино и до голяма степен предрешиха реванша на "Сантяго Бернабеу" на 11 април.

Реал поведе още в 3-ата минута след като Кристиано Роналдо засече подаване на Иско от ляво. Карим Бензема свърши много важна работа, тъй като успя да изпревари Джорджо Киелини и точно преди да играе за топката, Роналдо се възползва и изскочи зад гърба му, за да я отклони в мрежата.

В 24-ата минута Кейлор Навас запази вратата на "белите" "суха", след като от наказателното поле отрази удар на Гонсало Игуаин, който получи пас от свободен удар.

До края на полувремето това беше и единственото положение за домакините, а в 36-ата Тони Кроос можеше да вкара втори гол. Германският полузащитник получи пас и стигна до ъгъла на наказателното поле, откъдето изстреля силен удар, но топката се отби в горната греда.

Второто полувреме започна с опасен изстрел на Роналдо, при който топката мина на сантиметри в страни, а в 64-ата минута дойде и магията на португалеца.

Кристиано получи дълъг пас и стигна до аутлинията, където го посрещна Буфон, но номер 7 от Реал (Мадрид) я върна назад. При последвалото разиграване Даниел Карвахал направи чудесно центриране към точката за дузпата, а там Роналдо със задна ножица прати топката зад слисания Буфон.

Малко по-късно Пауло Дибала остави домакините с 10 души на терена, след като получи втори жълт и респективно червен картон.

В 72-ата минута пък гостите стигнаха до трето попадение. Роналдо подаде на Марсело и бразилският ляв бранител вкара за 0:3.

До края на мача очаквано Реал диктуваше събитията на терена, но Ювентус се отърва от още по-голям разгром.

Само в последните пет минути Роналдо пропусна две чудесни положения сам срещу вратаря и дори сам срещу празната врата, но в крайна сметка това 0:3 се запази.

Чете се за: 01:07 мин.
Илия Груев отбеляза първия си гол за Лийдс и доближи тима на победа от Висшата лига
23:54, 16.05.2024
Килиан Мбапе откри своя восъчна фигура в Берлин
22:35, 16.05.2024
Чете се за: 01:35 мин.
Роналд Куман оповести разширения състав на Нидерландия за европейското първенство по футбол
22:11, 16.05.2024
Дидие Дешан обяви състава на Франция за Евро 2024
21:56, 16.05.2024
Антон Зингаревич и Ивелин Петров не скриха радостта си по време на триумфалното шествие
21:22, 16.05.2024
Футболните национали на България до 16 г. завършиха на второ място в приятелския турнир “Милян Милянич”
18:33, 16.05.2024
Кристиано Роналдо е спортистът с най-високи доходи за 2024 година, съобщи "Форбс"
18:13, 16.05.2024
Чете се за: 03:47 мин.
Георги Иванов и Христо Стоичков взеха участие в звезден турнир преди Конгреса на ФИФА в Тайланд
17:57, 16.05.2024
Байерн (Мюнхен) обърна Севиля в Испания (ВИДЕО)
Георги Шиков за сребърния медал от Европейското: Чувството е неописуемо (ВИДЕО)