Роналдо се завърна и веднага помогна на Ювентус за успех срещу Специя

22:57, 01.11.2020
Чете се за: 00:50 мин.
роналдо завърна веднага помогна ювентус успех специя

Ювентус най-после прекъсна серията си от три поредни мача без успех във всички турнири след победа с 4:1 като гост над новака в Серия "А" Специя.

Два гола за "бианконерите" отбеляза португалецът Кристиано Роналдо, който се завърна на терена след като пребори коронавируса.

За домакините пък голямото отсъствие беше това на българският нападател Андрей Гълъбинов, който все още лекува травма.

Ювентус излезе напред още в 14-та минута чрез Алваро Мората, а малко по-късно гол на испанеца не бе зачетен заради засада.

В 32-та минута Томазо Побега вкара изравнителен гол за Специя и така приключи първото полувреме.

През второто Ювентус наложи надмощие, което се изрази в нови три гола.

В 56-та минута в игра се появи Роналдо, който само три минути по-късно отново даде аванс 2:1 на гостите.

Малко след това гол на Специя бе отменен заради засада, а в 67-мата минута Адриен Рабио с хубав удар покачи на 3:1.

Крайното 4:1 оформи отново Роналдо в 76-та минута с гол от дузпа.

С победата Ювентус събра 12 точки и се изкачи на второ място в класирането зад лидера Милан, който е с 16 пункта. Специя е на 16-о място с 5 точки от 6 мача.

Голяма драма беляза другия следобеден двубой в Италия, в който Лацио надигра драматично с 4:3 при гостуването си на Торино.

"Орлите" изоставаха с 2:3 до петата минута на добавеното време, но с голове от дузпа на Чиро Имобиле и на Фелипе Сайседо в 98-та минута обърнаха развоя на срещата и стигнаха до успеха.

Ефектен гол на Златан Ибрахимович остави Милан начело в Серия "А"
Гол от дузпа дари Арсенал с първа победа на "Олд Трафорд" от 14 години насам във Висшата Лига