Очаква се линията да облекчи трафика на Дунав мост
Фериботна линия може да свързва Русе и Гюргево още това лято. На редовното си заседание днес (28 юни) румънското правителство одобри проект на нормативен акт, който предвижда възстановяване на фериботните превози, които да обслужват двата бряга при Дунав мост. Става въпрос за повторно отваряне на стар пропускателен пункт, който е работил до 2005 г. Въвеждането му в експлоатация ще стане след изграждане на инфраструктурата, осигуряване на персонал и необходимите комуникации, става ясно от документа на решението.
Най-малко 200 тира в денонощие ще могат да бъдат превозвани в една посока. Около 12-15 процента от трафика по Дунав мост ще може да бъде пренасочен по фериботната линия. Това ще облекчи значително трафика на Дунав мост, който в момента е изключително засилен заради летните отпуски и аварийния ремонт, започнал преди две седмици.
На 29 април правителствата на България и Румъния подписаха в Букурещ споразумение за откриването на българо-румънската граница на международен граничен контролно-пропускателен пункт Русе-Гюргево – ферибот.
Заради стачка: Два круизни кораба с близо 8000 души на борда не акостираха на Санторини
Без вода са два туристически района на Халкидики, където почиват много българи
На косъм от трагедия: Български автомобил падна в морето на пристанище край Кавала (ВИДЕО)
Лидерите от Е5: Нашите държави ще защитават европейското и трансатлантическото единство
Две деца от футболен клуб "Славия" и бащата на едно от тях загинаха при тежка катастрофа на АМ "Тракия"