Държавният глава Румен Радев поздрави Клаудия Шейнбаум по повод избирането ѝ за президент на Мексиканските съединени щати.
Българският президент изразява увереност, че традиционните връзки на уважение и ползотворно сътрудничество между страната ни и Мексико, както и дългогодишните приятелски отношения, ще продължат да се развиват и укрепват и в бъдеще във всички сфери от взаимен интерес както на двустранна, така и на многостранна основа.
Българският държавен глава пожелава от името на българския народ и от свое име здраве и успех на Клаудия Шейнбаум в предстоящата ѝ високоотговорна мисия и отправя към нея покана да посети България.
Снимки: БТА

На бюджетната комисия в НС: Новият начин за определяне на трудовия стаж почасово ще влезе в сила от Нова година
МВнР получи нота от посолството на Иран заради възможното разполагане на самолети на САЩ на летище Безмер
Спорове около държавния бюджет за 2026 г. преди второто четене в пленарна зала
Иран предупреди България заради разполагането на американски самолети на наша територия
Комисията по отбрана одобри разполагането на 8 американски самолета и на 250 военни на летище Безмер