русия полша продължават полуфиналите
17:03, 12.07.2019
Чете се за: 00:30 мин.
Европейски волейбол

Защитаващият титлата си Русия победи Франция с 3:0 (25:16, 25:23, 25:17) в първия си мач от група "А" на финалния турнир на Лигата на нациите по волейбол в Чикаго и си осигури място на полуфиналите.

Този резултат праща напред и домакините от САЩ, които ден по-рано се наложиха над Франция в първия си двубой в четири гейма.
Иляс Куркаев беше най-резултатен за успеха на "Сборная" с 11 точки.

Жан Патри се отличи с 13 точки се отличи за французите, сребърни медалисти през миналия сезон, които отпадат от надпреварата с две загуби.

Американците и руснаците ще играят утре помежду си, за да определят победителя в групата.

В група "Б" световният шампион Полша си осигури първото място с втората си победа в два мача след 3:1 над Иран (21:25, 25:18, 25:20, 25:22).

Бартош Беднож се отличи с 24 точки за успеха, а за азиатците Амир Гафур завърши с 22 точки.
Бразилия и Иран ще определят в пряк двубой помежду си утре последния полуфиналист.

Още Европейски волейбол

Николай Иванов за Треньорската конвенция на СЕV: България ще бъде отново в центъра на много важно събитие от най-висок ранг
13:52, 19.09.2023
Чете се за: 03:50 мин.
Женският ни национален отбор по волейбол загуби драматично от Бразилия в пет гейма
12:38, 19.09.2023
Чете се за: 04:25 мин.
Любомир Ганев уважи галавечерта по случай 50-годишнината на Европейската волейболна конфедерация CEV
Чете се за: 03:15 мин.
Габриеле Антола от щаба на женския ни национален отбор по волейбол подписа с Пиаченца
12:31, 13.09.2023
Чете се за: 02:27 мин.
Италия - Франция и Полша - Словения са полуфиналите на ЕвроВолей 2023
08:02, 13.09.2023
Лоренцо Мичели: Любо Ганев е голям мечтател, подмладяването е за Олимпийските игри през 2028
19:21, 12.09.2023
Чете се за: 03:07 мин.
Радостина Маринова: Трябва да използваме опита и самочувствието от европейското първенство
18:55, 12.09.2023
Чете се за: 02:37 мин.
Франция се класира за полуфиналите на Евроволей 2023 за мъже след чиста победа над Румъния
22:50, 11.09.2023
Чете се за: 02:02 мин.