Нова масирана руска въздушна атака порази Украйна. Изстреляни са около сто ракети. Според Киев атаката е по-мащабна и от тази на 10 октомври, когато Русия започна да разрушава енергийната инфраструктура на страната.
Един човек е загинал в Киев при удар в централния Печерски район. Съобщава се за ракетни удари в Харков и Лвов, Николаев, Чернигов, Запорожие и други градове. Повечето атаки са в Централна и Северна Украйна. Ударени са жилищни сгради и енергийни обекти.
Положението с електрическата мрежа е критично, съобщават от Киев. Започват спешни прекъсвания на тока и част от столицата потъна в мрак.
Президентският съветник Андрий Ермак отбеляза в Туитър, че Русия отговаря така на днешната силна реч на Володимир Зеленски пред срещата на върха на Г-20, която се провежда в Индонезия. "Мисли ли някой сериозно, че Кремъл иска мир? Той иска подчинение. Но в крайна сметка терористите винаги губят", написа Ермак.
Външният министър Дмитро Кулеба поиска "принципна реакция" от страна на Г-20.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
За първи път от 2017 г.: Журито и публиката на "Евровизия" единодушно зад DARA и "Бангаранга"
DARA накара България да плаче от радост, а Европа - да си припява "Bangaranga"
Президентът Илияна Йотова: Триумф за DARA, триумф за България на "Евровизия"
Премиерът Румен Радев: DARA е още едно доказателство, че България може да побеждава