Най-много проверки са реализирани в София, Плевен и Благоевград
Над 400 обекта са проверени от регионалните здравни инспекции в първите два дни на извънредните проверки, разпоредени от министъра на здравеопазването доц. Силви Кирилов във връзка с нерегламентираното предлагане и прилагане на различни естетични процедури.
Проверките обхващат обекти в цялата страна, като най-много са реализирани в София, Плевен и Благоевград.
При проверка в обект в Благоевград са открити флакони с течност без етикет, партиден номер и срок на годност, а в обект в Пловдив е констатирано съхранение на ботулинов токсин и течност с неустановен произход.
Иззетият ботулинов токсин, прилаган на седемте жени, потърсили медицинска помощ в УМБАЛСМ "Н.И. Пирогов" е предаден за анализ в Изпълнителна агенция по лекарствата.
Извършената справка за регистрационния статус на иззетите опаковки показва, че те са внесени нерегламентирано в страната и са с чуждоезична опаковка и листовка, което не отговаря на нормативните изисквания.
Предстои провеждането на анализ за доказване съдържанието на продукта.
От "Спаси София" настояват за законови промени за ограничаване на употребата на дрога, алкохол и вейпове сред младежите
През последните години случаите на удавяне у нас са под 100, над 2400 души са спасени през 2025 г.
Доставиха експериментален препарат за лечение на хантавирус във Франция, Испания и Нидерландия
ВКС реши: Една от майките е допринесла за размяната на бебетата в болница "Шейново"
Минута е деляла автобуса от пламъци: Пожарникари предотвратили по-голяма трагедия
И.ф. главен прокурор Ваня Стефанова: Прокуратурата не трябва да бъде нито бухалка, нито чадър