С бюджет от 1 милиард и 600 милиона лева започва тази година кампанията за директни плащания за земеделски производители и фермери у нас. Предвидените средства са с 15 млн. лева повече в сравнение с 2024 година - това съобщи в Пловдив заместник-министърът на земеделието и храните Лозана Василева по време на старта на националната информационна кампания.
Срещи със земеделски производители ще има във всички областни градове. До края на юни предстои да бъдат изплатени 1 милиард лева от Кампания 2024, а регистрираните земеделски стопани в България са над 63 хиляди.

снимка: БНТ
Новост в кампанията тази година е заделянето на средства за създаване на взаимоспомагателен фонд, който да поема 70 процента от застраховките на земеделските стопани – уточни заместник-министър Василева. Сред приоритетите на министерството е и рехабилитацията на напоителните съоръжения.
В Пловдивско ще бъдат ремонтирани четири главни канала, за да се увеличи обема на напояваните площи. По време на срещата в Пловдив своя символичен протест заявиха служителите на Областната служба "Земеделие". Те поискаха достойно заплащане и увеличение на трудовите си възнаграждения по-голямо от предвидените 5 процента.
Какво се случва, когато бюджетът не е приет навреме - анализ на Фискалния съвет
Картата на неравенството по рафтовете: Големите вериги в София са 244 и едва 3 във Видин
Засилен интерес: 2600 кандидати са се явили на конкурс за 400 места в "Гранична полиция"
"Мяра": Липсата на нов бюджет ще се отрази реално на жизнения стандарт у нас според над 60% от българите
Остават в ареста Габриела и Красимир, обвинени за жестоки убийства на животни