С човек по-малко Арда надви Ботев Вр с гол в добавеното време

Спас Делев
Снимка: Арда Кърджали
17:25, 07.11.2021
Чете се за: 02:05 мин.

Арда победи Ботев Враца с 3:2 в мач от 14-ия кръг на родния елит. Домакините взеха аванс от 2 гола след попадения на Спас Делев и Румен Руменов, но през втората част Дориан Бабунски бе точен на 2 пъти, за да възстанови равенството. В продължението резервата Тонислав Йорданов донесе трите точки на своя отбор.

Кърджалии откриха резултата в 33-ата минута. Спас Делев се разписа, след като засече центриране по земя на Иван Коконов за 1:0.

През второто полувреме Румен Руменов удвои преднината на тима си. Високата преса се отплати за домакините, а полузащитникът направи резултата 2:0 с прецизен прехвърлящ удар.

Само 5 минути по-късно гостите получиха дузпа. Алекс Петров повали Матеус Касини, а 11-метровият наказателен удар бе реализиран от Дориан Бабунски. След едва 164 секунди игра нападателят удвои актива си в мача, след като засече с глава центриране от пряк свободен удар.

В 71-ата минута гостите останаха с човек по-малко на терена. Алекс Петков получи втори жълт картон след ново нарушение срещу Матеус Касини.

В 90-ата минута удар с глава на резервата Георги Николов се отби от напречната гредата.

Въпреки числения пасив, футболистите на Георги Чиликов стигнаха до победата с гол в добавеното време на появилия се на терена през втората част Тонислав Йорданов.

Арда заема 7-ата позиция с актив от 17 точки. Ботев Враца остава в зоната на изпадащите. Тимът е 13-и с 11 пункта.