С човек по-малко ЦСКА 1948 успя да победи минимално Левски

22:50, 09.07.2022
човек цска 1948 успя победи минимално левски

Отборът на ЦСКА 1948 постигна минимална победа в 1:0 при домакинството си на Левски в дербито от 1-ия кръг на Първа лига.

Единственото попадение на стадиона в софийското село Бистрица бе отбелязано в 52-ата минута. Октавио изведе Марио Топузов по левия фланг в полувината на „сините“, халфът напредна и пусна дълъг успореден пас на границата на наказателното поле към Георги Русев, който напредна в пеналтерията на гостите и с техничен удар се разписа в долния ляв ъгъл на излезлия страж Николай Михайлов.

Преди това в последните секунди на първата част съставът на Любослав Пенев остана с човек по-малко на терена, след като бранителят на „червените“ Стефан Цонков получи втори жълт картон заради грубо влизане с бутоните напред в краката на Роналдо.

В класирането ЦСКА 1948 заема четвъртото място във временното класиране с актив от 3 точки, колкото имат и лидера Лудогорец, и подгласниците Локомотив Пловдив и Хебър Пазарджик.