С двама американци баскетболният Берое надви Черно море Тича

Берое баскетбол мъже
Снимка: БФБ
09:00, 08.04.2022

Със Седариан Рейнс и Антон Кук в състава си баскетболният Берое се справи с Черно море Тича. В отложен мач от 22-ия кръг старозагорци се наложиха със 74:64 точки.

Това бе втори мач за старозагорци в рамките на 24 часа след загубата от лидера Рилски спортист снощи.

За Берое победата бе 12-а за сезона, а Черно море Тича остава с 22 поражения и един успех.

След 20 минути игра, водени от Рейнс и Александър Янев, старозагорци дръпнаха с 41:25. Преднината на Берое достигна 19 точки в средата на третата част, но Черно море успя да намали до 48:62 преди последните 10 минути. Варненци свалиха разликата под 10 точки в началото на четвъртата част. В крайна сметка усилията на „моряците“ не достигнаха за обрат.

Седариан Рейнс завърши с дабъл-дабъл от 19 точки и 11 борби за Берое, а Антон Кук допринесе с 15 точки и 7 асистенции. Александър Янев завърши с 14 точки и 9 борби.

Иван Спиров бе най-резултатен за гостите с 16 точки и 5 борби, а Мартин Стефанов се отчете с 15 точки и 6 борби.

В следващия си мач Берое гостува на Черноморец в Бургас в събота, а Черно море Тича ще играе срещу Академик в Пловдив в понеделник.

АПИ скара депутатите: Кирил Петков предложи НС да отпуши плащането при пълен контрол
Проверка на БНТ: Колко струва агнешкото на пазара преди Великден