София отбеляза 149 години от началото на Априлското въстание.
Деца от столичните 37-о училище и 163-то училище отдадоха почит и демонстрираха знанията си във викторина за събитието от пролетта на 1876 г. и личностите, участвали в Освободителното движение. Поставени бяха цветя пред паметника на революционера Георги Бенковски в Борисовата градина.
Благородна Здравкова, зам.-кмет "Култура, образование, спорт и младежки дейности, СО: "Поводът е 149 години от началото на Априлското въстание. Всяка година трябва да отбелязваме точно този ден - това е нашата отворена врата към свободата. Това е моментът, в който България поглежда към свободата и ние днес, днешните българи дължим всичко на този ден. Нямаше да ни има днес, нямаше да я има нашата прекрасна родина, ако не беше този ден и тези прекрасни и смели българи, дали най-скъпото - живота си - за нашата свобода."
Две деца загинаха край Мездра, след като млад шофьор изгуби контрол над автомобила си
20-годишен предизвика катастрофа с три коли в Разград, преминал на червен светофар
Двама младежи загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил край Мездра
След земетресенията във Венецуела: Загиналите са поне 235, продължава търсенето на оцелели
Безводието в страната: Работна среща в Министерския съвет обсъжда проблема