Сабльорките ни с шесто място на Световната купа в Тбилиси

сабльорките шесто световната купа тбилиси
15:41, 18.01.2022
Чете се за: 02:20 мин.

Българските сабльорки Йоана Илиева, Олга Храмова и Емма Нейкова записаха много силно представяне и завършиха на 6-о място в отборното класиране на турнира за Световната купа в Тбилиси.

Фехтовачките ни показаха отлична игра сред жените от 25 държави от пет континента и вече затвърждават мястото си сред световния фехтовален елит. Тимът ни се състезава под ръководството на националния треньор Ивайло Воденов и записа впечатляващи победи над утвърдени фехтовални нации и едни от най-силните женски отбори в света.

В първия кръг от елиминациите, в срещата за място сред най-добрите 16 българките победиха силния отбор на Германия с 45:43. Тук най-хладнокръвно се представи 16-годишната Емма Нейкова, която намери играта си и записа две победи.

В двубоя за място в топ осем Йоана, Олга и Емма се наложиха над потенциалните фаворитки за призовите места от САЩ с 45:41. В тази среща се развихри Йоана Илиева. Тя излезе срещу 16-ата в световната ранглиста Елизабет Стоун при резултат 40:32 в полза на САЩ, но записа 13:1 туша в полза на България и затвори двубоя при 45:41.

Последва среща с жените на Южна Корея, в която сабльорките ни отстъпиха с 35:45 след равностойна игра. По-късно корейките спечелиха първото място в турнира и доказаха, че са един от най-силните отбори в света.

В двубоите за разпределение на местата от 5 до 8 българките победиха Полша с 45:42.

В следващия си двубой – срещу Италия - българките отстъпиха с 23:45.

В индивидуалната надпревара при жените в Тбилиси Йоана Илиева завърши на 30 място от 165 сабльорки.

Много добро представяне записа в състезанието при мъжете Тодор Стойчев. Той завърши на 41 място от 188 участници.

Безкомпромисна Елеонора Тонева спечели престижен турнир по тенис на сингъл за девойки до 16 г.
14:37, 27.07.2024
Чете се за: 00:27 мин.
Германия измъкна петсетов трилър срещу Япония на старта на олимпийския волейболен турнир при мъжете
14:31, 27.07.2024
Чете се за: 01:55 мин.
Първа победа за националите по баскетбол до 18 г.
14:24, 27.07.2024