Съдът заседава по делото за клевета, заведено от съпредседателя на "Продължаваме Промяната" Кирил Петков срещу лидера на ГЕРБ Бойко Борисов.
Процесът е заради изказване на Борисов, че Петков и другият съпредседател на "Продължаваме Промяната" Асен Василев са вземали комисионни от договори за доставки на природен газ.
До момента лидерът на ГЕРБ не е присъствал на заседания по делото, като според защитата му, той не е длъжен да се яви в съда, защото делото е от частен характер.
Искът на Петков е за половин милион лева, като до момента е предявен само частичен иск за сумата от 10 000 лева.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
След акцията край Слънчев бряг: Разследването трябва да установи дали има корупция във ВиК-Несебър
Съдът гледа мярката на 21-годишния шофьор, който уби две деца край Мездра
При акция в Созопол: Полицията иззе голямо количество райски газ и кокаин