Сакраменто победи Ел Ей Клипърс, Везенков с 2 точки за близо 10 минути на терена

58-ия си пореден дабъл-дабъл за сезона записа Домантас Сабонис.

сакраменто победи клипърс везенков точки близо минути терена
07:49, 03.04.2024
Чете се за: 02:10 мин.

Сакраменто с Александър Везенков в състава си победи Лос Анджелис Клипърс с 109:95 в мач от Националната баскетболна асоциация и запази надеждите си за директно място в плейофите.

Българинът игра близо 10 минути, в които се вкара 2 точки и направи 1 борба. "Кралете" изковаха победата си в третата четвърт, която успяха да спечелят с 35:19.

Везенков влезе в игра в началото на втората четвърт, а първата му проява беше нарушение срещу Джеймс Хардън, удряйки го в лицето в опит да отнеме топката. След това обаче българинът спечели важна борба под собствения кош, а няколко секунди по-късно бе фаулиран в атака и отбеляза първите си точки от линията за фаул.

Българинът се появи на терена отново в началото на четвъртата част, като още в началото блесна с чудесна работа в защита и това даде старт на успешна атака на Кингс. Този път той престоя на игрището близо 7 минути, като след това отстъпи мястото си на Кийгън Мъри.

Домантас Сабонис бе над всички за Сакраменто като направи 58-ия си пореден дабъл-дабъл.

Той завърши с 22 точки, 20 борби и 9 асистенции.

Ди'Арън Фокс се отчете с още 20 точки, а Кайлър Мъри приключи с 19.

За гостите Ръсел Уестбрук отбеляза 19 точки, Пол Джордж добави 18, а Норман Пауъл завърши мача със 17.

Сакраменто остана на осмото място в Западната конференция, но се изравни с Финикс Сънс (7) - и двата отбора вече имат по 44 победи и 31 загуби. Тимът от Лос Анджелис е на четвъртата позиция (47-28).

Сега за Кингс предстои гостуване на Ню Йорк Никс. Мачът е на 5 април от 2:30 часа българско време.

Д-р Иван Маджаров: В годините ще видим дали мярката с е-рецепти за антибиотици ще има ефект