Сакраменто с трета поредна победа в новия турнир на НБА, Александър Везенков не влезе в игра

сакраменто трета поредна победа новия турнир нба александър везенков влезе игра
08:06, 25.11.2023
Чете се за: 02:02 мин.
Баскетбол

Сакраменто нанесе първо поражение пред собствена публика на Минесота. "Кралете" спечелиха със 124:111. Мачът бе и спор за първото място в група C на Западната конференция в новия турнир в НБА, но същевременно се брои и за редовния сезон в Асоциацията.

За втори път от началото на сезона треньорът на тима Майк Браун не даде игрово време на Александър Везенков.

Срещата премина изцяло под контрола на тима на Сакраменто, който бе напред в резултата във всяка от последните 47 минути на мача. Минесота имаше единствения си аванс при 3:0 и 5:4 в началото на срещата, след което преднината бе само за гостите.

Най-резултатен за "кралете" бе Де′Арон Фокс с 36 точки и 12 асистенции, 19 добави Харисън Барнс, а още 5 тяхни съотборници завършиха с двуцифрен актив, а Домантас Сабонис също е с дабъл-дабъл с 15 точки и 11 борби. Отборът бе точен 17 пъти от далечно разстояние.

За домакините 35 точки реализира Антъни Едуардс с рекорд за сезона изпълнени наказателни удари - 18 и само един пропуснат. Карл-Антъни Таунс с 27 точки и Руди Гобер - 12 направиха дабъл-дабъл с по 11 борби.

В турнира Сакраменто е лидер в група С на Западната конференция с 3 победи от 3 мача, но за да се класират за четвъртфиналите "кралете" ще трябва да победят в последния си мач Голдън Стейт (2-1). Двубоят е в нощта на вторник срещу сряда в Сакраменто.

"Дефиле на младото вино" в Пловдив (Снимки)
Зимата идва: Код червено за опасно време в няколко области днес