Сакура Мотоки спечели шесто олимпийско злато за Япония на турнира по борба

Японката триумфира в категория до 62 кг.

Сакура Мотоки
23:37, 10.08.2024

Сакура Мотоки спечели шесто олимпийско злато за Япония на Игрите в Париж, след като надви украинката Ирина Коляденко на финала в категория до 62 кг за жени. Японците имат една титла при мъжете свободен стил, две в класически и три при дамите преди неделните си два финала.

Коляденко, която по-рано в турнира елиминира българката Биляна Дудова от надпреварата за златните медали, записа първата точка на старта, но Мотоки обърна бързо и до паузата водеше с 4:1. Тя натрупа още осем точки във втората част и сложи край на двубоя с техническо превъзходство при 12:1.

Айсулу Тинобекова от Киргизстан спечели първия бронз, след като заличи шест точки пасив и победи по критерий Пюревдорин Орхон. Днес монголката надви Дудова в репешажите.

Вторият бронз бе спечелен от Грейс Булен от Норвегия след победа с 11:0 над канадката Ана Годинез.