Левски постигна рутинен домакински успех над Крумовград

Левски
Снимка: Startphoto.bg
23:31, 10.08.2024
Чете се за: 01:35 мин.

Александър Колев се разписа два пъти, а Мустафа Сангаре записа гол и асистенция за успеха на Левски с 2:0 като домакин срещу Крумовград в мач от четвъртия кръг на Първа лига.

Левски контролираше изцяло играта срещу Крумовград през първото полувреме и успя рано да поведе на собствения си стадион. В десетата минута Евертон Бала изпрати перфектно центриране от корнер и Александър Колев го засече с глава. Неговият удар пък се отклони от ръката на Даниел Оливейра и влезе в мрежата на Крумовград.

Левски продължи да натиска през второто полувреме и стигна до втория си гол в 59-ата минута. Мустагфа Сангаре, който влезе в игра секунди по-рано, засече центриране на Марин Петков от ъглов удар и бе точен в далечния ъгъл.

"Сините" контролираха средата на терена до края на мача и отбелязаха нов гол в третата минута на добавеното време. Сангаре получи подаване от Асен Митков в наказателното поле и подаде на Алекс Колев, който бе точен от близко разстояние за крайното 3:0.

"Сините" са с пълен актив от 12 точки и имат пет повече от четирите отбора с по седем зад тях. Крумовград е 12-и в класирането с актив от три точки.