Поставената под №2 в схемата българка победи 15-годишната квалификантка Андреа Лола Попович (Франция).
Изабелла Шиникова се класира за втория кръг на сингъл на тенис турнира на твърди кортове в Шарм ел Шейх (Египет) с награден фонд 15 хиляди долара.
Поставената под №2 в схемата българка победи убедително с 6:3, 6:0 15-годишната квалификантка Андреа Лола Попович (Франция). Срещата продължи точно един час.
Шиникова изоставаше с 2:3 в първия сет, но спечели следващите десет гейма, за да триумфира.
Във втория кръг българката ще играе срещу победителката от мача между квалификантките Дога Тюркмен (Турция) и Кая Найзер (Словения).
Вчера Шиникова се класира и за четвъртфиналите в надпреварата на двойки. Българката и Елена-Теодора Кадар (Румъния), поставени под №1 в схемата, победиха Ксения Ерш (Беларус) и Миряна Йованович (Сърбия) с 6:2, 6:7(1), 10-3, а следващите им съпернички ще бъдат Лайма Владсон (Узбекистан) и Дария Горска (Полша).
По-късно днес Йоана Монева ще играе в първия кръг на сингъл срещу Дария Горска (Полша).
Юношите на България до 14 г. са вицешампиони на тенис турнир от Европейската отборна лятна купа
Трима български тенисисти ще ираят на финалите на сингъл на турнир от ITF в Добрич
Девойките на България до 14 г. завършиха на трето място на турнир от Европейската отборна лятна купа в Румъния
Велислав Велчев отново спечели титлата на Държавното първенство по тенис за хора с увреждания
Джордж Лазаров приключи участието си в четвъртфиналната фаза на турнир в Сърбия
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг