Сампдория изпадна от Серия А

сампдория изпадна серия
08:32, 09.05.2023

Тимът на Удинезе победи Сампдория с 2:0 като домакин в мач от 34-ия кръг на италианското футболно първенство, а гостите от Генуа изпаднаха от Серия А.

Четири кръга преди края на шампионата момчетата на Деян Станкович са на дъното в класирането с едва 17 точки и вече нямат и теоритичен шанс за оцеляване.

Роберто Перейра и Адам Мазина се разписаха през първото полувреме, за да донесат успеха на Удинези.

В друга среща Емполи победи Салернитана с 2:1, а Сасуоло и Болоня завършиха 1:1 в последния мач от 34-ия кръг в Италия.

Доменико Берарди в 15-ата минута даде аванс на домакините, а Николас Домингес беше точен за гостите три минути преди края на първото полувреме.

През втората част домакините създадоха повече положения пред вратата на съперника, но така и не успяха да стигнат до втори гол.

Отборът на Болоня увеличи серията си без победа в Серия А на пет мача. Със спечелената точка гостите се изкачиха на десето място в класирането с 46 пункта, а Сасуоло остава на 13-а позиция с 44.

За видеорегистратор в колата на всеки млад водач и редовни тестове за наркотици настояват пътни експерти
Д-р Брънзалов: Медицинските дейности за диспансерно болните трябва да са извън регулативния стандарт