Сърбия и Унгария спечелиха последните си мачове преди Евро 2024

В друг мач от вечерта Швейцария и Австрия не успяха да се победят при равенство 1:1

сърбия впечатляващ разгром бахрейн световното футбол катар
22:23, 08.06.2024
Чете се за: 01:47 мин.

Сергей Миликович-Савич, Александър Митрович и Душан Тадич вкараха головете при победа на Сърбия с 3:0 срещу Швеция в последната контрола на отбора преди еврофиналите в Германия.

Златан Ибрахимович изгледа мача от трибуните в очакване на специална церемония в негова чест след мача.

Милинкович-Савич откри резултата в 18-ата минута след удар с глава, а шведите се пробудиха едва през второто полувреме след влизането в игра на Александър Исак. Те обаче така и не вкараха гол, а вместо това Митрович покачи преднината на сърбите след час игра. Той бе заменен от Тадич, който пък се разписа за крайното 3:0.

Сърбия започва Евро 2024 с двубой от група С срещу Англия в Гелзенкирхен. Мачът е насрочен за 16 юни.

Унгарците ще потеглят в добро настроение за еврофиналите, след като забиха три бързи гола на Израел и спечелиха с 3:0. Роланд Шалай бе точен в 11-ата минута, а Барнабас Варга вкара два пъти в рамките на следващите 11.

Швейцария и Австрия направиха равенство 1:1 в последната контрола и за двата отбора преди европейското първенство. Кристоф Баумгартнер бе точен за австрийците в петата минута, а домакините изравниха чрез Силван Видмер в 26-ата.

Първият мач за Швейцария е срещу Унгария на 15 юни, докато Австрия ще срещне фаворита за титлата Франция на 17 юни.

За втора поредна година се състоя младежкият фестивал "Цветовете на Плевен" (СНИМКИ)