Сърбия обърна Португалия и се класира за Световното в Катар

сърбия обърна португалия класира световното катар
19:23, 14.11.2021
Чете се за: 01:27 мин.

Отборът на Сърбия се класира за Световното първенство по футбол в Катар след изключителна драма срещу Португалия.

На "Ещадио да Луж" балканците направиха обрат от 0:1 до 2:1 срещу "мореплавателите", който им гарантира първото място в група "А" и директна квота за Мондиал 2022.

Срещата в Лисабон започна фантастично за Португалия, която поведе в резултата във втората минута. Бернардо Силва отне топката от Неманя Гудел пред наказателното поле на гостите, а от ситуацията се възползва Ренато Санчес. Нападателят на "мореплавателите" нахлу в пеналтерията на Сърбия и със силен изстрел реализира за 1:0.

"Плавите" изравниха резултата в 33-ата минута, когато капитанът Душан Тадич стреля от границата на наказателното поле на "мореплавателите", опитният страж Руи Патрисио се опита да улови топката, но я изпусна и тя премина голлинията.

Сърбия стигна до победното попадение в 90-та минута, когато Душан Тадич центрира от пряк свободен удар в наказателното поле на Португалия, а Александър Митрович прати топката във вратата на Патрисио след ефектен удар с глава.