Новият министър на образованието е яростен критик на протестите
Сърбия се готви за нова вечер на антиправителствени протести.
Голям студентски митинг се проведе снощи в Кралево срещу новото правителство на премиера Джуро Мацут. В кабинета на безпартийния Мацут - ендокринолог без опит в политиката - влизат досегашните министри на финансите, вътрешните работи и отбраната.
Един от най-деликатните постове - на министъра на образованието - е поверен на преподавател по педагогика от Белградския университет, който е яростен критик на протестите.
В Белград продължава безсрочната блокада на Сръбската национална телевизия РТС. За първи път от началото на блокадата в понеделник вечер, телевизията не успя да излъчи сутрешната си програма.
Гърция интегрира специализирана сателитна система за засичане на горски пожари
В навечерието на срещата на върха на НАТО: Кой ще даде целувка на Доналд Тръмп?
Гълъб Донев: Бюджет 2026 е бюджет на реалността, а истинските ни политики ще се видят през 2027 г.
Владислав Горанов, ГЕРБ: Очаквахме по-амбициозен бюджет, а не констатация, че се продължава наследеното
Генералният директор на БНТ Милена Милотинова получи плакет от ORF на конкурса "Евровизия 2026"