Със самолети ваксинират дивите животни в Южна България срещу бяс. В Община Приморско вече започна въздушно разпръскване на хапчета за орална ваксинация основно на лисици.
Дейността е част от Националната програма за контрол и изкореняване на болестта бяс. Тя ще обхване общините Приморско, Царево, Малко Търново и Средец. Организатор е Министерството на земеделието и храните в сътрудничество с Българската агенция по безопасност на храните.
От общината призовават гражданите за спокойствие, тъй като самолетите ще изпълняват тази дейност с цел защита на човешкото здравето и това на животните.
Двама младежи загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил край Мездра
Сградата на бившия Нотариат в София да стане дом за млади таланти, предлага вицепремиерът Иво Христов
Шофьорът от катастрофата на АМ "Тракия": Направих всичко възможно да удържа камиона
Двама младежи загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил край Мездра