САЩ и Италия са първите полуфиналисти на Световното по волейбол за жени

сащ италия първите полуфиналисти световното волейбол жени
20:54, 11.10.2022

Отборите на САЩ и Италия се класираха за полуфиналите на Световното първенство по волейбол за жени, което се провежда в Нидерландия и Полша.

Олимпийският шампион САЩ се наложи лесно с 3:0 гейма (25:15, 25:22, 25:20) срещу Турция.

Най-резултатна за успеха на американките стана Александра Франти с 18 точки, а нейната съотборничка Андреа Дрюс добави още 14 точки. За турския състав с 16 точки се отличи Ебрар Каракурт. САЩ имаше сериозно превъзходство в атака и на блокада и приключи двубоя в Гливице за малко повече от един час. На четвъртфиналите американският отбор ще се изправи срещу световния първенец Сърбия или домакина Полша.

Италия победи с 3:1 гейма (25:16, 25:22, 13:25, 25:17) състава на Китай. Разпределителката от български произход в състава на "адзурите" Офелия Малинов не влезе в игра на двубоя в Апелдоорн. Най-резултатна за световния вицешампион стана Паола Егону с 29 точки. В следващия кръг на Мондиал 2022 италианките ще играят срещу Япония или Бразилия.

МВФ: Има опасност от глобална рецесия през 2023 г., България е със забавен растеж