САЩ и Канада с трети победи на световното първенство по хокей на лед

сащ канада трети победи световното първенство хокей лед
19:36, 15.05.2023
Чете се за: 02:45 мин.

Отборът на САЩ постигна трета победа в третия си мач от група А на Световното първенство по хокей на лед, което се провежда в Тампере (Финландия) и латвийската столица Рига.

Американците се справиха с Германия с 3:2 (0:0, 1:2, 2:0) и оглавяват потока с пълен актив. В група В Канада се измъчи със Словакия, но в крайна сметка победи с 2:1 след дузпи. За канадците това също е трета победа, но те са с 8 точки, тъй като днешната не е постигната в редовното време.

В Тампере след нулева първа третина тимът на САЩ откри резултата чрез Рони Атард в 5:39 минута на втората част. Но германците обърнаха хода на мача чрез Замуел Зорамийс и лявото крило на Кьолнер Хайе Юстин Щюц.

В последната част обаче САЩ изкова победата. Най-напред лявото крило на Монреал Канейдиънс Шон Фаръл изравни. В 54:50 минута при числено превъзходство Матю Коронато от Калгари Флеймс вкара за 3:2 за САЩ.

По-късно днес в същата група играят световните шампиони от Финландия и Швеция.

В група В Канада направи много силна първа третина и още в 7:46 минута Джейк Нейбърс откри резултата. Но вместо да удвоят преднината си, Кленовите листа допуснаха изравняване в момент, когато бяха останали с човек по-малко. Опитният Петер Чехларик, който играе в шведското първенство, завърши комбинация на други двама словаци и с отсечен удар прати шайбата до гредата в мрежата.

Словаците прибегнаха до 41 минути наказателно време, за да спрат по-настоятелния си съперник. Вратарят им Самуел Хлавай спаси 41 изстрела.

При наказателните удари двата отбора изпълниха общо 16 пъти, като Канада вкара три пъти срещу 2 от Словакия. Победният гол вкара центърът на Бъфало Сейбърс Джак Куин.

По-късно днес в тази група се срещат Чехия и домакините от Латвия.

Ще стигнат ли партиите до пресечна точка или кабинет с първия мандат вече е мираж? (ОБЗОР)
Убийството на кръгово кръстовище в Шумен: Виновният шофьор е карал с над 100 км/ч