Действащите олимпийски шампионки с нова вярна стъпка към златото

от Веселин Михайлов
00:10, 08.08.2024
Чете се за: 02:12 мин.
Снимка: FIBA

Националният отбор на САЩ направи още една крачка към титлата на олимпийския турнир при жените на Игрите в Париж. Актуалните олимпийски шампионки сломиха съпротивата на Нигерия след 88:74 в последния четвъртфинален мач. В зала "Берси" баскетболистките на Шерил Рийв изпитваха известни колебания само през първото полувреме, а в хода на второто не оставиха съмнения в своето превъзходство срещу състезателките на Рена Уакама, за да се класират за полуфиналите.

Така американките отказаха смелите нигерийки, които за първи път в своята история играха елиминации на най-големия спортен форум. На полуфиналите американският тим ще спори с отбра на Австралия, като последният елиминира Сърбия.

Американките дадоха да се разбере, че нямат намерение да подценяват своите съпернички и в края на първата част се пребориха за 9 точки. Нигерийките направиха опит да направят мача интересен във втория период, стопявайки почти своето изоставане. В този момент американският тим затвърди ролята си на фаворит и си върна предимството, за да оформи 52:33 в своя полза на голямата почивка. През второто актуалните олимпийски шампионки не се забавиха с това да сложат окончателен край на интригата и до края направиха победата си още по-изразителна.

Ейджа Уилсън поведе американките към победата с 20 точки и 11 борби. Джаки Йънг наниза 15 точки, Бриана Стюарт регистрира 13 и 5 борби, Бритни Грайнър вкара 11.

Промис Амукамара отвърна за африканките с 19 точки. Ейми Оконкво има 17 и 7 борби, Езине Калу приключи с 16 и 7 асистенции.

Ерисланди Алварес е новият олимпийски шампион по бокс в категория до 63,5 кг
Олимпийският шампион по бокс Баходир Джалолов стигна до мача за титлата в супертежка категория