САЩ победи Франция във волейболния турнир при жените на Игрите в Париж

Известни са четвъртфиналните сблъсъци от Олимпийския турнир.

Волейболен отбор на САЩ за жени
07:53, 05.08.2024
Чете се за: 02:20 мин.

САЩ победи с 3:0 (29:27, 29:27, 25:20) домакина Франция в последния си мач от група "А" на олимпийския турнир по волейбол за жени. Американките, които защитават титлата си от Токио 2020, изоставаха с 22:23 и 26:27 в първия гейм, но успяха да направят обрат и да спечелят при четвъртата си възможност.

Във втората част ситуацията беше идентична, но отново САЩ успя да се възползва по най-добрия начин от своите възможности и направи още една крачка към спечелване на двубоя.

След това американският отбор, който имаше превъзходство в атака и на блокада, лесно наложи превъзходството си и се поздрави с краен успех след 25:20.

Най-резултатна за победителките стана Андреа Дрюс с 15 точки. За домакините с 14 пункта завърши Алимату Ба.

На четвъртфиналите САЩ ще играе срещу Полша. Американките са на втора позиция в група "А".

Полякините паднаха с 0:3 (21:25, 36:38, 14:25) срещу Бразилия в група "В". "Селесао" пропиля аванс от 24:19 във втората част, но все пак спечели драматично след 38:36.

Бразилката Габи беше най-резултатна в мача с 21 точки. Магдалена Стисяк се отличи с 13 точки за "дружина полска".

Бразилия ще играе срещу Доминиканска република в директните елиминации, след като зае второто място в групата.

Италия се наложи с 3:0 (25:14, 25:16, 25:21) срещу европейския шампион Турция в група "С".

"Адзурите" ще играят срещу световния първенец Сърбия на четвъртфиналите.

Най-резултатна за италианския тим беше Паола Егону с 20 точки. Мелиса Варгас реализира 13 точки за състава на Турция, който ще се изправи срещу Китай в елиминациите.

Сръбкините загубиха с 1:3 (25:21, 20:25, 22:25, 27:29) срещу Китай в последния си мач от груповата фаза на Игрите в Париж. Китайките са първи в група "А", докато Сърбия е на трета позиция.