САЩ победи Гвинея в Париж и излезе от груповата фаза за първи път от 24 г.

Франция, Япония и Парагвай също записаха победи

Национален отбор по футбол на САЩ за мъже
00:52, 31.07.2024
Чете се за: 01:42 мин.

Кевин Паредес вкара два гола и САЩ спечели с 3:0 срещу Гвинея на олимпийския турнир по футбол за мъже, с което американците излязоха от групите за първи път от Сидни 2000. "Петлите" са с шест точки и изостават с три от домакина Франция, който победи с 3:0 Нова Зеландия.

Победата в Сент Етиен осигури на американците класиране на четвъртфиналите, в които те ще се изправят срещу Мароко.

Джордже Михайлович и Паредес се разписаха през първото полувреме, а последният добави още един гол в мрежата на Гвинея след почивката. При резултат 3:0 мачът бе прекъснат за няколко минути, тъй като фен нахлу на терена и се спря при нападателя на гвинейците Алиу Балде, преди да бъде изведен от охраната.

Балде даде фланелката си на привърженика, който се оказа негов почитател.

Жан-Филип Матета, Дезире Дуе и Арно Калимуендо бяха точни за Франция при успеха с 3:0 срещу отбора на Нова Зеландия, който бе елиминиран от турнира заедно с Гвинея.

Мао Хосоя вкара единствения гол в добавеното време и Япония победи Израел с 1:0 за първото място в група D. Парагвай пък завърши на втора позиция с три точки по-малко след успех с 1:0 срещу Мали. Точен бе Марсело Фернандес в петата минута.

Франция победи Бразилия в хандбалния турнир за жени и си осигури място на четвъртфиналите