Американски военни атакуваха един от лидерите на терористичната групировка "Ал Кайда" в Северозападна Сирия. Според официално съобщение на Пентагона целта е била "поразена". Това потвърди и говорителят на Пентагона Джон Кърби.
Той се позова на информация от Централното командване на САЩ, което по-рано днес пое отговорността за въздушния удар в околностите на град Идлиб.
"Ударът, близо до Идлиб, беше насочен към високопоставен лидер на "Ал Кайда". Според предварителните оценки ударът е постигнал целта си. Понастоящем няма данни за жертви сред цивилните граждани", каза Кърби на брифинг в Пентагона.
Баскетболни звезди и членове на мафиотски фамилии са задържани за незаконен хазарт в САЩ
Санкциите на САЩ срещу Русия: Ключ към разговори за мир в Украйна или контрапродуктивен ход? (ОБЗОР)
Захарова: Увеличаването на американските ядрени оръжия в Европа подкопава стабилността
Медведев: Тръмп е "на бойната пътека" към Москва, приравнил се е с "лудата Европа"
Продажбата на активи на „Лукойл" ще става след решение на МС при одобрение от ДАНС, реши парламентът
Директни полети до САЩ: Български авиопревозвач готви старта на редовни полети до Ню Йорк и Чикаго от април 2026 г.