САЩ се класира за четвъртфиналите на световното първенство по футбол за младежи до 20 г. (ВИДЕО)

Тази вечер БНТ 3 ще излъчи пряко осминафиналите Бразилия – Тунис /от 20:20 ч./, Англия – Италия /23:50 ч./.

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
08:45, 31.05.2023
Чете се за: 02:32 мин.
сащ класира четвъртфиналите световното първенство младежи видео

Отборът на САЩ разгроми тима на Нова Зеландия с 4-0 в първия осминафинален мач на световното първенство по футбол за младежи до 20 години в Аржентина. Така САЩ се класира за четвъртфинал за четвърти пореден път и стана единствената страна с това постижение на световен шампионат до 20 години. Освен това американците са единствените в турнира, които не допуснаха гол във всичките четири мача до момента. Резултат, който може би ще им даде самочувствието, че могат да спечелят първото си световно първенство U-20.

„Мисля, че както казахме преди, присъствието на световно първенство е достатъчна мотивация. Получаваш шанс да представиш страната си. Това е огромна чест, но и огромна отговорност да направим всичко, на което сме способни, за да направим така, че всички у дома да се гордеят“, каза главният треньор Майки Варас след победата във вторник вечер на стадиона в Мендоса.

Попаденията за САЩ реализираха Оуен Уолф, Кейд Кол, Джъстин Че и резервата Рокас Пукстас.

САЩ ще играят четвъртфиналния си мач в неделя срещу победителя от срещата Гамбия и Уругвай, която ще се играе в четвъртък.

Във втория осминафинал изигран тази нощ Израел победи Узбекистан с 1:0.

Останалите мачове от осминафиналите са Бразилия – Тунис, Англия – Италия, Колумбия – Словакия, Аржентина – Нигерия и Еквадор – Корея.

Четвъртфиналите ще се проведат събота и неделя, полуфиналите са на 8 юни, а мачът за третото място и този за титлата са на 11 юни и ще може да ги проследите отново в ефира на БНТ 3.